אופנועי ספורט 2026: 32 דגמים לפי רישיון, גובה מושב ומחיר

השוואת דגמים6 דקות קריאהפורסם 03.11.2026המומחים שלנו

תוכן העניינים13 נושאים

אופנועי ספורט בקטלוג שלנו הם 32 דגמי סופר ספורט ועוד 5 דגמי ספורט טורינג, מ-28,280 ש״ח ועד 189,268 ש״ח, בשלוש מדרגות רישיון: A2 עם דגם 125 אחד, A1 עם שבעה דגמים של 300 עד 500 סמ׳׳ק כמו נינג׳ה 500 ו450SR, ו-A עם הכול מ-R7 ועד ליטר. המדריך הזה בנוי מהרשומות בלבד, לפי רישיון, גובה מושב, משקל ומיכל, ואומר מה כל מדרגה נותנת ומה היא לוקחת.

כל מחיר והחזר חודשי מתעדכנים עם הקטלוג, ואת דרגות הרישיון פירטנו במדריך הרישיון. מי שעוד לא בטוח שספורט הוא הסגנון שלו מתחיל במדריך הבחירה, כי התנוחה כאן היא ההחלטה הראשונה.

מה הופך אופנוע לספורט

תנוחה שכובה על קליפ-אונים נמוכים, רגליות גבוהות ואחורה, פיירינג שמכסה את הרוכב, גלגלי 17 אינץ׳ עם צמיגים רחבים, ומנוע שמוציא את ההספק שלו בסל׳׳ד גבוה. זה כלי שנבנה לפנייה ולמסלול, והעיר היא המקום שבו הוא פחות בבית: הידיים נושאות משקל ברמזור, והמיכל הוא 11 עד 20 ליטר, לא יותר. ספורט טורינג לוקח את המנוע ואת הפיירינג ומיישר את התנוחה, עם כידון גבוה ומושב שבנוי לשעות.

המספר שמבדיל בתוך הקטגוריה הוא ההספק ליחידת משקל. ב-A1 הוא 45 כ׳׳ס על 170 ק׳׳ג, ב-650 הוא 95 על 190, ובליטר 200 ומעלה על 200. זה לא אותו אופנוע עם מנוע אחר. זו קפיצה שמרגישים ביד הימנית, ולכן הרישיון כאן הוא גם מסנן בטיחות.

A2: דגם אחד, 125

ימאהה YZF-R125 הוא אופנוע הספורט היחיד בקטלוג שרשום ל-A2: 14.9 כ׳׳ס, 143 ק׳׳ג, מושב 820 מ׳׳מ, מיכל 11 ליטר, 31,985 ש״ח. זה הכלי של בן 16 שרוצה את התנוחה והמראה של R1 בלי לצאת מהדרגה, ו-820 מ׳׳מ הם מושב גבוה יחסית לדגמי ה-125 האחרים בקטלוג.

A1: שבעה דגמים, 300 עד 500

כאן מתחיל הספורט האמיתי של הדרגה, מ-28,280 ש״ח ועד 48,768 ש״ח. קוואסאקי נינג׳ה 500: 45.29 כ׳׳ס, מושב 785 מ׳׳מ, 14 ליטר, 45,985 ש״ח. הונדה CBR500R: 47 כ׳׳ס, 17.1 ליטר, 48,768 ש״ח. ימאהה YZF-R3: 41.9 כ׳׳ס, 169 ק׳׳ג, מושב 780 מ׳׳מ, 38,985 ש״ח. סי אף מוטו 450SR: 46.78 כ׳׳ס, 168 ק׳׳ג, מושב 795 מ׳׳מ, 35,980 ש״ח. ולצידם 300SR ב-29.6 כ׳׳ס, SRK400 RR ב-41.35 כ׳׳ס, וCB500 Hornet, שרשום בקטגוריה הזאת עם 47 כ׳׳ס ו-188 ק׳׳ג.

בנינג׳ה 500 תיארו ברכיבה ראשונה בית ספר לרכיבת ספורט ומסלול לבעלי A1: קל לרכיבה, עם יותר מומנט מהדור הקודם, ובולמים פשוטים. זה תיאור שמתאים לכל הקבוצה: מנועי טווין של 45 כ׳׳ס שסולחים על טעות, ומתלים שלא נבנו למסלול. מי שמתכנן ימי מסלול בוחר כאן את הכלי שילמד אותו, ולא את הכלי שיישאר איתו.

מהגרסה המוגבלת לגרסה המלאה

שלושה דגמים רשומים גם ל-A1 וגם ל-A, כלומר מגיעים בגרסה מוגבלת ובגרסה מלאה: הונדה CBR650R E-Clutch עם 94 כ׳׳ס בגרסה המלאה, 209 ק׳׳ג, מושב 810 מ׳׳מ ו-18 ליטר ב-72,768 ש״ח; סי אף מוטו 675SR-R עם 95 כ׳׳ס ו-188 ק׳׳ג ב-49,980 ש״ח; וזונטס 703RR עם 95 כ׳׳ס ו-202 ק׳׳ג ב-59,900 ש״ח. בעמוד הדגם רשומות שתי הדרגות, ולפני רכישה בודקים איזו גרסה עומדת על הרצפה.

A: מ-R7 ועד הליטר

המדרגה הראשונה של A היא ה-600 וה-700. ימאהה R7: 73.2 כ׳׳ס מ-689 סמ׳׳ק, 188 ק׳׳ג, מושב 835 מ׳׳מ, 13 ליטר, 65,988 ש״ח. קוואסאקי נינג׳ה 650: 68.07 כ׳׳ס, מושב 790 מ׳׳מ, 49,985 ש״ח. קוואסאקי ZX-4R הוא היוצא מן הכלל: 77.2 כ׳׳ס מ-399 סמ׳׳ק בלבד, ארבעה צילינדרים, 189 ק׳׳ג, 52,985 ש״ח. ובהשקת המסלול של R7 דגם 2026 תיארו דור שני שקיבל אלקטרוניקה ובקרות מה-R9, עם מצבי רכיבה ובקרת אחיזה, ומושב שירד מעט.

ה-600 הקלאסי: ZX-6R עם 124 כ׳׳ס, 198 ק׳׳ג, מושב 830 מ׳׳מ ב-94,985 ש״ח; CBR600RR עם 120 כ׳׳ס, 193 ק׳׳ג ב-89,268 ש״ח; סוזוקי GSX-R600 עם 125 כ׳׳ס ב-89,970 ש״ח. ובאמצע הדרך לליטר: ימאהה R9, 119 כ׳׳ס, 195 ק׳׳ג, 94,985 ש״ח, וSRK800 RR, 95 כ׳׳ס ב-53,985 ש״ח.

בראש: ימאהה YZF-R1 עם 199.3 כ׳׳ס ומושב 855 מ׳׳מ ב-159,985 ש״ח, ZX-10R עם 213 כ׳׳ס ב-159,985 ש״ח, הונדה CBR1000RR-R עם 217 כ׳׳ס ב-161,268 ש״ח וגרסת SP ב-189,268 ש״ח, סוזוקי GSX-R1000 ב-180,680 ש״ח, אפריליה RSV4 1100 עם 220 כ׳׳ס ב-149,970 ש״ח, והאיאבוסה עם 190 כ׳׳ס מ-1,340 סמ׳׳ק ב-175,580 ש״ח. אלה כלים של מסלול וסופי שבוע, לא של יום-יום.

גובה מושב ומשקל: מה מסננים קודם

המושב באופנועי הספורט נע בין 780 מ׳׳מ ב-R3 ל-855 מ׳׳מ ב-R1, והמשקל בין 115 ק׳׳ג באפריליה RS 125 ל-234 ק׳׳ג בנינג׳ה 1100SX. רוכב בגובה 1.70 מתחיל מהדגמים שמתחת ל-800: R3, נינג׳ה 500, CB500 Hornet, 450SR, נינג׳ה 650. רוכב גבוה מרגיש בנוח גם על 830 ו-835 של ZX-6R ו-R7. בתנוחה שכובה הגובה חשוב פחות מאשר באדוונצ׳ר, כי המשקל נשען על הידיים ברמזור, אבל כף רגל יציבה עדיין שווה יותר מכל מספר בטבלה.

המיכל: 11 ליטר ב-R125 ו-13 ב-R7 אומרים תחנת דלק בכל יציאה; 17 עד 20 ליטר ב-ZX-6R, ב-GSX-R600 ובהאיאבוסה הם מיכלים של מי שנוסע רחוק. את הטווח בפועל כל רוכב סופר מהצריכה שלו.

ספורט טורינג: אותו מנוע, תנוחה אחרת

חמישה דגמים רשומים בקטגוריה הזאת, ובכולם הכידון גבוה והמושב רחב. ימאהה טרייסר 7 לוקח את מנוע ה-R7, 73.2 כ׳׳ס, ומושיב אותו על 835 מ׳׳מ עם 17 ליטר, ב-64,985 ש״ח, ורשום ל-A1 ול-A. טרייסר 9 נותן 118.6 כ׳׳ס עם 18 ליטר ב-82,985 ש״ח. הונדה NT1100: 102 כ׳׳ס, מושב 820 מ׳׳מ, 20.4 ליטר, 238 ק׳׳ג, 99,268 ש״ח. וסוזוקי V-Strom 650 וV-Strom 800 DE, עם מיכל 20 ליטר, שיושבים על הגבול בין ספורט טורינג לאדוונצ׳ר.

ההבדל בין R7 לטרייסר 7 הוא ההבדל בין יום בכביש הררי לשבוע בגליל, עם אותו מנוע בדיוק. מי שמתלבט בין שניהם שואל את עצמו כמה שעות ברצף הוא יושב.

חמישה דגמי ספורט, מול המספרים

מ-A1 ועד 600: חמישה אופנועי ספורט

KAWASAKI NINJA 500 KAWASAKI NINJA 500 KAWASAKI ZX-4R KAWASAKI ZX-4R R7 R7 HONDA CBR650R E-Clutch HONDA CBR650R E-Clutch KAWASAKI ZX-6R KAWASAKI ZX-6R
נפח מנוע (סמ"ק) 451 סמ"ק 399 סמ"ק 689 סמ"ק 649 סמ"ק 636 סמ"ק
כוח סוס 45.29 כ"ס 77.2 כ"ס 73.2 כ"ס 94 כ"ס 124 כ"ס
גובה מושב 785 מ"מ 800 מ"מ 835 מ"מ 810 מ"מ 830 מ"מ
משקל יבש - 189 ק"ג 188 ק"ג 209 ק"ג 198 ק"ג
נפח דלק 14 ליטר 15 ליטר 13 ליטר 18 ליטר 17 ליטר
מחיר ₪45,985 ₪52,985 ₪65,988 ₪72,768 ₪94,985

נינג׳ה 500 ל-A1, ZX-4R ו-R7 כשתי דרכים להיכנס ל-A, CBR650R בגרסה מוגבלת או מלאה, ו-ZX-6R כ-600 של מסלול. ההספק עולה מ-45 ל-124 כ׳׳ס, והמשקל נשאר בין 168 ל-209 ק׳׳ג.

רישיון וביטוח

A2 מגיל 16, A1 מגיל 18, A מגיל 21 אחרי שנה על A1, לפי מה שמשרד התחבורה מפרסם ומדריך הרישיון מפרט. בביטוח החובה דגמי ה-300 עד 500 ודגמי ה-600 ומעלה יושבים בשלוש המדרגות העליונות של תעריף הפול, ואת המספרים לאוקטובר 2026 תמצאו במדריך הביטוח. בקטגוריה הזאת הביטוח כמעט לא מזיז את הבחירה; מה שמזיז אותה הוא הרישיון.

איך בוחרים, בסדר הזה

הרישיון. A1 פותח את ה-300 עד 500 ואת הגרסאות המוגבלות; A פותח הכול. השימוש: מסלול בסופי שבוע, או כביש כל יום, ואז ספורט טורינג. גובה המושב, באולם. המשקל, כי ספורט נמוך מזיזים ביד. ורק בסוף ההספק.

ימאהה R7 במימון מותאם אישית: 65,988 ש״ח, החזר חודשי החל מ-1,810 ש״ח. מימון של 100% ממחיר הכלי לכל מי שוועדת האשראי מאשרת, מגיל 18 עם רישיון נהיגה בתוקף, והכלי הנוכחי שלכם נכנס לעסקה בטרייד-אין. ההחזר שרשום ליד כל דגם בקטלוג הסופר ספורט הוא הערכה להשוואה, והסכום הסופי נסגר לפי התקופה והמסלול.

סיכום

אופנועי ספורט 2026 בקטלוג שלנו: 32 דגמי סופר ספורט ו-5 ספורט טורינג, מ-R125 ל-A2 ב-31,985 ש״ח, דרך נינג׳ה 500, R3 ו-450SR ל-A1, R7, ZX-4R ו-ZX-6R למי שעלה ל-A, ועד R1, ZX-10R ו-CBR1000RR-R SP ב-189,268 ש״ח. הרישיון בוחר את המדרגה, הגוף בוחר את הכלי, והמנוע הוא הדבר האחרון שמחליטים עליו.

ריינג׳ אופנועים, מבצע חורב 11, פתח תקווה. א׳-ה׳ 9:00-18:00, ו׳ וערבי חג 9:00-13:00, שבת סגור. *6047, ובוואטסאפ 050-7272971. צור קשר, או כל אופנועי הספורט.

שאלות נפוצות על אופנועי ספורט

איזה אופנוע ספורט מותר ברישיון A1?
בקטלוג של ריינג׳ שבעה דגמים של 300 עד 500 סמ׳׳ק עם עד 47.46 כ׳׳ס: קוואסאקי נינג׳ה 500, הונדה CBR500R ו-CB500 Hornet, ימאהה YZF-R3, סי אף מוטו 450SR ו-300SR, קיו ג׳יי SRK400 RR, וגם הגרסאות המוגבלות של CBR650R, 675SR-R ו-703RR. עמוד הדגם קובע.
מה ההבדל בין סופר ספורט לספורט טורינג?
אותו סוג מנוע ופיירינג, תנוחה אחרת. בסופר ספורט הכידון נמוך והרגליות גבוהות, לפנייה ולמסלול. בספורט טורינג הכידון גבוה והמושב רחב, לשעות בכביש. ימאהה R7 וטרייסר 7 חולקים מנוע 689 סמ׳׳ק של 73.2 כ׳׳ס והם הדוגמה לשני הצדדים.
כמה עולה אופנוע ספורט?
בקטלוג של ריינג׳ מ-28,280 ש״ח לסי אף מוטו 300SR ועד 189,268 ש״ח להונדה CBR1000RR-R SP. דגמי A1 יושבים בין 28 ל-49 אלף ש״ח, ה-600 וה-700 בין 50 ל-95 אלף, וסופרבייקים של ליטר בין 150 ל-190 אלף. ההחזר החודשי רשום ליד כל דגם.
אופנוע ספורט מתאים למתחילים?
ב-A1 כן: נינג׳ה 500, R3 ו-450SR הם מנועי טווין של 42 עד 47 כ׳׳ס שסולחים על טעות, ומדריך המתחילים באתר מסביר איך בוחרים לפי גובה מושב ומשקל. דגמי ה-600 ומעלה בגרסה המלאה דורשים רישיון A, כלומר שנה לפחות על A1.
מה גובה המושב באופנוע ספורט?
בקטלוג בין 780 מ׳׳מ בימאהה R3 ל-855 מ׳׳מ ב-R1. נינג׳ה 500, CB500 Hornet ו-450SR יושבים על 785 עד 795, R7 ו-ZX-6R על 830 עד 835. בודקים באולם, כי בתנוחה שכובה המשקל ברמזור נשען על הידיים.
למה ZX-4R עולה יותר מנינג׳ה 500 עם פחות נפח?
כי הוא אופנוע אחר: ארבעה צילינדרים ב-399 סמ׳׳ק עם 77.2 כ׳׳ס, רשום לרישיון A, לעומת טווין של 451 סמ׳׳ק עם 45.29 כ׳׳ס ל-A1 בנינג׳ה. המחיר, 52,985 מול 45,985 ש״ח, משקף את המנוע והמכלולים, לא את הנפח.

הדגמים במאמר

מחיר והחזר חודשי מעודכנים מהקטלוג.

עוד מהמגזין

לכל המאמרים

ייעוץ חינם לרכישת אופנוע חדש

שלח פרטים ונציגי המכירות שלנו ישמחו לסייע לך בבחירת הרכב הבא שלך!

שתף באמצעות

מוזמנים לעקוב אחרינו גם ברשתות החברתיות ״ריינג׳ אופנועים - Range Motorcycles"

20 מאמרים לקריאה

מגזין ריינג׳ אופנועים

במגזין ריינג' תמצא טיפים חכמים לרכישת אופנוע או קטנוע, מדריכי מימון וליסינג, סקירות דגמים ועדכוני שוק שיעזרו לך לקבל החלטות מדויקות ובטוחות יותר.

רוצה לקבל הצעה משתלמת מריינג׳?

נציגי השירות שלנו ישמחו לסייע לך בבחירת האופנוע הבא שלך ולהעניק לך את חווית הרכישה השקופה והנעימה ביותר, אנו זמינים עבורך לכל שאלה!