ימאהה MT-07 2025: ידני או Y-AMT, ולמי הוא מתאים

סקירת דגם4 דקות קריאהפורסם 03.11.2026המומחים שלנו

תוכן העניינים9 נושאים

ימאהה MT-07 2025 הוא הדור הרביעי של הנייקד הבינוני של ימאהה: אותו מנוע טווין של 689 סמ׳׳ק ו-73 כ׳׳ס, ולראשונה גם גרסה בלי ידית מצמד, ה-Y-AMT. בקטלוג של ריינג׳ אופנועים הוא עומד על 56,985 ש׳׳ח, החזר חודשי החל מ-1,570 ש׳׳ח, בדרגת רישיון A1 או A, וגרסת ה-Y-AMT על 62,985 ש׳׳ח ב-A בלבד. במאמר: מה השתנה בדור הזה, מה ההבדל האמיתי בין הידני לאוטומטי, איפה הוא יושב בין MT-03 לMT-09, ולמי כל גרסה מתאימה.

מה השתנה בדור הרביעי

המנוע נשאר הסיפור המרכזי. 689 סמ׳׳ק בשני צילינדרים, 73 כ׳׳ס לפי הרשומה, ומיכל של 14 ליטר, כמו בדור הקודם. מה שהשתנה סביבו הוא כמעט הכל: מצערת אלקטרונית במקום כבל, שלושה מצבי רכיבה, בקרת אחיזה שאפשר לנתק, מצמד מחליק, ומסך TFT של 5 אינץ׳ שמתחבר לטלפון. גם תעלות האוויר שמביאות את צליל היניקה אל הרוכב הן חדשות, כמו בדגמים הגדולים של המשפחה.

בשלדה ההבדל מורגש יותר מבאלקטרוניקה. מזלג הפוך במקום מזלג רגיל, זרוע אחורית חדשה, קליפרים רדיאליים על דיסק כפול של 298 מ׳׳מ מלפנים ודיסק של 245 מ׳׳מ מאחור, וצמיגים ספורטיביים יותר במידות 120/70 ו-180/55 על 17 אינץ׳. המשקל ברשומה הוא 183 ק׳׳ג, וגובה המושב 805 מ׳׳מ. הכידון התקרב לרוכב והונמך מעט, כך שהתנוחה ספורטיבית יותר מבעבר, אבל עדיין זקופה.

איך הוא נוסע

הדבר הראשון שמרגישים הוא המנוע: מומנט בכל טווח הסל׳׳ד, תגובה חלקה יותר מהדור הקודם בזכות המצערת האלקטרונית, והרבה שמחת חיים בהילוכים הנמוכים. מי שהכיר את הדורות הקודמים ימצא כאן את אותו אופי, רק מרוסן מעט ומדויק יותר. מצב ספורט פותח את כל ההספק עם התערבות קטנה של בקרת האחיזה, מצב כביש מרכך את תגובת הגז לעיר, והמצב השלישי נותן לרוכב לבחור בעצמו.

השיפור הגדול הוא ביציבות. בדורות הקודמים המתלים הפשוטים היו הגבול במהירות ובעומס, והמזלג ההפוך החדש סוגר את הפער: אפשר להיכנס לפנייה תחת בלימה חזקה או לרכוב מהר על כביש משובש, והאופנוע נשאר רגוע. הבולם האחורי הוא עדיין המכלול שמאותת ראשון כשהאספלט נגמר, אבל הוא טוב מקודמו. הבלם הקדמי עם הקליפרים הרדיאליים חזק ומדויק, ודורש רגע של הסתגלות למי שבא מכלי עם בלמים רכים.

ידני או Y-AMT: מה בעצם ההבדל

ה-Y-AMT הוא לא תיבה אחרת. זו אותה תיבת שישה הילוכים של ה-MT-07 הידני, עם שני מנועים חשמליים שמפעילים את המצמד ואת ההילוכים במקום היד והרגל של הרוכב. אין ידית מצמד ואין רגלית. על הכידון יש מתג שבוחר בין אוטומט לידני, ובמצב הידני מחליפים הילוכים בכפתורי פלוס ומינוס. באוטומט יש שני מצבים: D רגוע לעיר, ו-D+ שמושך את ההילוכים גבוה יותר ונותן יותר בלימת מנוע.

בפועל ההחלפות מהירות וחלקות, גם כשהמחשב מחליט וגם כשהאצבע מחליטה, ואפשר להתערב ידנית גם באמצע מצב אוטומטי. בעיר D עושה את העבודה בלי לחשוב; בכביש פתוח D+ מרגיש נכון יותר לאופי של ה-07; וברכיבה ספורטיבית המצב הידני מרגיש כמו אופנוע רגיל בלי ההתעסקות עם המצמד. בגרסת ה-Y-AMT יש גם בקרת שיוט, שלא קיימת בידני, ולפי הודעת היבואן מטרו מוטור היא שוקלת 186 ק׳׳ג, שלושה ק׳׳ג יותר מהידני.

ההבדל במחיר הוא 6,000 ש׳׳ח: 56,985 ש׳׳ח לידני מול 62,985 ש׳׳ח ל-Y-AMT. יש גם הבדל ברישיון: הידני רשום בקטלוג ב-A1 ו-A, וגרסת ה-Y-AMT ב-A בלבד. מי שמחזיק A1 ורוצה את ה-MT-07, הכיוון הוא הידני. איזה רישיון פותח מה, לפי דרגות ההספק, מוסבר במדריך הרישיון.

בין MT-03 ל-MT-09

משפחת ה-MT בקטלוג ימאהה אצלנו בנויה במדרגות. ה-MT-03 הוא 321 סמ׳׳ק ו-41.9 כ׳׳ס, מושב של 780 מ׳׳מ ו-166 ק׳׳ג, ב-38,985 ש׳׳ח ורישיון A1. ה-MT-09 הוא שלושה צילינדרים, 890 סמ׳׳ק ו-118.6 כ׳׳ס, מושב של 825 מ׳׳מ ו-189 ק׳׳ג, ב-74,985 ש׳׳ח, גם הוא עם גרסת Y-AMT. ה-MT-07 יושב באמצע בכל פרמטר: הספק, גובה מושב, משקל ומחיר.

שלושת ה-MT בקטלוג

YAMAHA MT03 YAMAHA MT03 YAMAHA MT07 YAMAHA MT07 YAMAHA MT09 YAMAHA MT09
נפח מנוע (סמ"ק) 321 סמ"ק 689 סמ"ק 890 סמ"ק
כוח סוס 41.9 כ"ס 73 כ״ס 118.6 כ"ס
גובה מושב 780 מ"מ 805 מ"מ 825 מ”מ
משקל יבש 166 ק"ג 183 ק"ג 189 ק"ג
מחיר ₪38,985 ₪56,985 ₪74,985

המדרגה הזאת היא גם תשובה לשאלה "למי". ה-MT-03 הוא הכלי הראשון עם הילוכים, ועליו כתבנו במדריך האופנוע למתחילים. ה-MT-09 הוא כבר כלי להספק ולמהירות. ה-MT-07 הוא המקום שבו רוכב שעבר את השנה הראשונה נשאר כמה שנים טובות: מספיק כוח כדי לא להרגיש חסר בבין-עירוני, ומספיק סלחנות כדי לא להעניש טעות בעיר.

למי מתאים הידני, ולמי ה-Y-AMT

הידני הוא הבחירה של מי שאוהב את המצמד, של מי שמחזיק A1, ושל מי שרוצה לחסוך 6,000 ש׳׳ח. ה-Y-AMT מתאים למי שנוסע הרבה בפקקים ומעדיף שהיד השמאלית תנוח, למי שעובר מקטנוע ולא רוצה ללמוד מצמד, ולמי שרוכב למרחקים ויעריך את בקרת השיוט. בשני המקרים זה אותו מנוע ואותה שלדה, ולכן אותו אופי. ההחלטה היא על צורת התפעול, לא על הביצועים.

מה לבדוק באולם: לשבת ולראות ש-805 מ׳׳מ מאפשרים הנחת רגליים נוחה, לנסות את מתגי ה-Y-AMT ביד שמאל כמה דקות, ולהרגיש את הכידון הקרוב יותר. ברכיבה ראשונה כדאי להתחיל במצב כביש, ורק אחר כך לעבור לספורט.

מחיר ומימון

ימאהה MT-07 2025 עולה בקטלוג 56,985 ש׳׳ח, עם החזר חודשי משוער החל מ-1,570 ש׳׳ח, וגרסת ה-Y-AMT 62,985 ש׳׳ח. בריינג׳ אופנועים אפשר לממן עד 100% ממחיר הכלי, בכפוף לאישור ועדת האשראי, מגיל 18 עם רישיון נהיגה בתוקף. ההחזר הסופי נסגר לפי התקופה והמסלול, כמו שמוסבר במדריך המימון, והכלי הנוכחי שלכם יכול להיכנס לעסקה כמקדמה בטרייד-אין.

סיכום

ימאהה MT-07 2025 שומר על המנוע שעשה אותו רב-מכר ומתקן את מה שהיה חסר סביבו: מתלים, בלמים ואלקטרוניקה. הידני ב-56,985 ש׳׳ח הוא הגרסה למי שאוהב מצמד או מחזיק A1; ה-Y-AMT ב-62,985 ש׳׳ח הוא אותו אופנוע בלי ידית שמאל, עם בקרת שיוט. בין MT-03 לMT-09 הוא המדרגה האמצעית, ואת כל היצרנים רואים ברשימת היצרנים. לשבת עליו באולם במבצע חורב 11, פתח תקווה, או לשאול ב-*6047 ובוואטסאפ 050-7272971.

שאלות נפוצות על ימאהה MT-07 2025

מה ההבדל בין ימאהה MT-07 ידני ל-MT-07 Y-AMT?
אותו מנוע, אותה שלדה ואותה תיבת שישה הילוכים. ב-Y-AMT שני מנועים חשמליים מפעילים את המצמד ואת ההילוכים, אין ידית מצמד ואין רגלית, ויש שני מצבים אוטומטיים (D ו-D+) ומצב ידני בכפתורים. ה-Y-AMT כולל גם בקרת שיוט ועולה 62,985 ש׳׳ח, לעומת 56,985 ש׳׳ח לידני.
איזה רישיון צריך לימאהה MT-07?
בקטלוג של ריינג׳ הגרסה הידנית רשומה בדרגות A1 ו-A, וגרסת ה-Y-AMT בדרגה A בלבד. מה כל דרגה מאפשרת מוסבר במדריך הרישיון באתר.
כמה כוח סוס יש ל-MT-07 2025?
73 כ׳׳ס מ-689 סמ׳׳ק בשני צילינדרים, לפי רשומת הדגם. המיכל 14 ליטר, גובה המושב 805 מ׳׳מ והמשקל 183 ק׳׳ג.
האם MT-07 מתאים לרוכב אחרי השנה הראשונה?
כן. יש בו מספיק כוח לבין-עירוני ומספיק סלחנות לעיר, עם מצב כביש שמרכך את תגובת הגז ובקרת אחיזה. מי שרק מתחיל עם הילוכים ימצא ב-MT-03 מדרגה נמוכה יותר במשקל, בגובה המושב ובמחיר.
מה ההבדל בין MT-07 ל-MT-09?
ה-MT-09 הוא שלושה צילינדרים, 890 סמ׳׳ק ו-118.6 כ׳׳ס, מושב של 825 מ׳׳מ ו-189 ק׳׳ג, ב-74,985 ש׳׳ח. ה-MT-07 הוא 689 סמ׳׳ק ו-73 כ׳׳ס, מושב של 805 מ׳׳מ ו-183 ק׳׳ג, ב-56,985 ש׳׳ח. לשניהם יש גרסת Y-AMT.
כמה עולה ימאהה MT-07 בחודש?
ההחזר המשוער בקטלוג הוא החל מ-1,570 ש׳׳ח לחודש על 56,985 ש׳׳ח, עד 100% מימון בכפוף לאישור ועדת האשראי, מגיל 18 עם רישיון נהיגה. הסכום הסופי נסגר לפי התקופה והמסלול.

הדגמים במאמר

מחיר והחזר חודשי מעודכנים מהקטלוג.

עוד מהמגזין

לכל המאמרים

ייעוץ חינם לרכישת אופנוע חדש

שלח פרטים ונציגי המכירות שלנו ישמחו לסייע לך בבחירת הרכב הבא שלך!

שתף באמצעות

מוזמנים לעקוב אחרינו גם ברשתות החברתיות ״ריינג׳ אופנועים - Range Motorcycles"

20 מאמרים לקריאה

מגזין ריינג׳ אופנועים

במגזין ריינג' תמצא טיפים חכמים לרכישת אופנוע או קטנוע, מדריכי מימון וליסינג, סקירות דגמים ועדכוני שוק שיעזרו לך לקבל החלטות מדויקות ובטוחות יותר.

רוצה לקבל הצעה משתלמת מריינג׳?

נציגי השירות שלנו ישמחו לסייע לך בבחירת האופנוע הבא שלך ולהעניק לך את חווית הרכישה השקופה והנעימה ביותר, אנו זמינים עבורך לכל שאלה!