ליסינג מימוני לדו גלגלי – בוחרים > נרשמים > מתחדשים! מבחר ענק של כלים חדשים 2024 – לפרטים נוספים >>>

כושר גופני, דו-גלגלי והקשר ביניהם

כושר גופני, דו-גלגלי והקשר ביניהם:

כולנו יודעים שכושר גופני תורם לבריאות ומונע מחלות לב.
לכושר גופני מספר מרכיבים, לשם המחשת הנושא נחלק את תחומיו לחמישה מרכיבים עיקריים – סיבולת לב-ריאה, קואורדינציה, כוח, מהירות וגמישות.
דמיינו נסיעה יום-יומית שגרתית בשעת בין ערביים, רוחות עזות, אתם רוכבים בדרך חזרה הביתה מהעבודה, משקל הקסדה בשילוב הרוח מטלטלות מפעילות לחץ על שרירי הצוואר. מנח הגוף שכופה עלינו להרים מעט את הראש בזמן הרכיבה לא תורם ומייצר עומס נוסף. כוחות הג'י בפניות, הזעזועים מנחיתות ומהמורות ופעולות העברות משקל מאלצים אותנו להשתמש בשרירי הזרועות. שרירי הליבה שמשמשים אותנו במאמץ לייצב את עצמנו בהתאם לתנאי הדרך. ומערכת העצבים הדרוכה שמנתחת באופן תמידי כל סיטואציה שעלולה לקרות.

ללא יכולות גופניות מתאימות ונכונות החיבור בין הרוכב לאופנוע נפגע.

פיתוח הכושר הגופני תורם לשמירה על ריכוז לפרק זמן גדול יותר ומעלה את רמת העמידות לעומסים גופניים ונפשיים, בהחלט גם תוך כדי רכיבה!
אם נסתכל על המרכיבים המוזכרים מעלה
יש לנו את מרכיב הסיבולת לב-ריאה אשר מבטא את יכולתו של האדם לדחות ולהתגבר על העייפות המצטברת נוכח תנאי הדרך ומשך הרכיבה ומאפשרת שמירה על העירנות הדרושה על מנת להימנע מטעויות.
מרכיב הקואורדינציה אשר מבטא את עירנות מערכת העצבים ומתאמת את בחירת התגובות התנועתיות של השרירים לאחר קליטת ועיבוד מידע בזמן אמת. קואורדינציה מאגדת בתוכה שווי משקל, מהירות, דיוק וזמן תגובה.
כוח וליבה חזקה עוזרים ליצב את האופנוע/קטנוע, לתמוך בעמוד שדרה צווארי, שכמות, לשמור על תנוחת רכיבה נכונה ובעיקר הופכים נסיעה יום-יומית ברכב דו-גלגלי ליותר נעימה.
מרכיב נוסף הוא הגמישות שמבטאת טווח תנועה מרבי במפרק ותורמת ליעילות השרירים ואף עלולה למנוע פציעות.
אם ניקח דוגמה מהספורט המוטורי, James Stewart רוכב המוטוקרוס האגדי נשאל בתום עונה שוברת שיאים במוטוקרוס האמריקאי מה השתנה משנה שעברה ותשובתו הייתה – מתן חשיבות עליונה לאימוני כושר.

לסיכום, ישנו קשר ישיר בין כושר גופני טוב לרכיבה בטוחה ונעימה יותר וזו בהחלט סיבה נוספת מדוע כדאי לשמור על כושר גופני!

ריינג' אופנועים מזמינה אתכם לקטלוג האופנועים והקטנועים החדש שלה לשנת 2024
לקטלוג אופנועים וקטנועים חדשים 2024>>

 

לפרטים נוספים

שלח פרטים וקבל הצעה!

קטלוג אופנועים

מבחר ענק של דגמים חדשים ב- 100% מימון!

נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה: